Dream Team, lider la finalul turului editiei a XII-a de campionat

1. Dream Team Targu Jiu, lider la final de tur
Ediția a XII-a din Campionatul Județean de Minifotbal Dolce Vita este cea mai puternică de până acum. Echipele și-au ridicat nivelul față de sezonul trecut astfel că meciurile au fost aprig disputate în primele 11 etape. Dream Team Târgu Jiu, echipa care domină minifotbalul gorjean în ultimii 2 ani, a avut un tur aproape perfect. Echipa pregătită de Bogdan Chiriac și Ion Cănăvoiu a început sezonul cu un egal cu Real Târgu Jiu, 4-4, egal urmat de o serie de 10 victorii consecutive. Ultima dintre ele a venit sâmbătă într-un meci spectaculos cu Farmacia Victoria. „Farmaciștii” au condus cu scorul de 3-1 dar campioana a revenit grație formei excelente prin care trece Ion Cănăvoiu, autor a 4 goluri în acest ultim joc din tur. Dream Team s-a impus în final cu scorul de 8-5 și are 31 de puncte la final de tur.

Liderul încheie turul cu un avans de 5 puncte și grație rezultatelor obținute de urmăritoare. ISU Gorj a remizat cu Peppy Dolce Vita, scor 1-1, după un meci disputat pe muchie de cuțit. Tânărul Adrian Semen a deschis scorul în prima repriză pentru Dolce Vita, dar ISU a egalat cu 7 minute înainte de final din lovitură de la 9 metri prin Ionuț Gîlcescu. Remiza menține ISU pe locul 2 și pe Dolce Vita pe locul 5 în clasament.

Profi Târgu Jiu a terminat la egalitate meciul cu Minprest Rovinari, scor 3-3, după un gol marcat de Robert Manea la ultima fază a meciului. Remiza îi duce pe cei de la Profi la egalitate cu Farmacia Victoria pe locul 3, dar „farmaciștii” au un golaveraj mai bun. În restul jocurilor etapei, Mica Frăție a trecut fără emoții de Primăria Bîlteni, scor 5-1, Real Târgu Jiu a învins Primăria Rovinari după un meci echilibrat până în ultimul minut iar Karma Târgu Jiu a avut o a doua repriză fantastică împotriva celor de la Provincialii și a câștigat clar jocul.

9 Provincialii 11 2 3 6 34 46 -12 9
10 Minprest Rovinari 11 2 2 7 25 49 -24 8
11 Primaria Bilteni 11 1 3 7 12 41 -29 6
12 Primaria Rovinari 11 0 2 9 25 53 -28 2