Primarii: Remiza in meciul dintre Turburea si Motru. Turburea ramane pe primul loc

În Campionatul Primăriilor din Gorj a avut loc runda a treia. Cel mai tare meci al etapei s-a jucat între echipele din Turburea și Motru, două dintre pretendentele la titlul de campioană. Prima repriză le-a aparținut celor de la Turburea care au intrat în avantaj cu scorul de 3-1. Repriza secundă a fost controlată aproape în totalitate de cei de la Motru care au revenit în joc, au egalat la 3, și au fost aproape în câteva rânduri de victorie. S-a încheiat cu un punct pentru fiecare echipă, rezultat ce ajută Turburea să-și păstreze locul 1 în clasament.

Primăria Turburea – Primăria Motru 3-3 (la pauză: 3-1)
Goluri: Dumitru (min. 1), Ciobotaru (min. 5) și Marian (min. 20) / Cojocaru (min. 12 și 26) și Dudău (min. 22)
Turburea: Marius Daju (portar) – Adrian Voica, Ion Becheru, Luis Ciobotaru, Nicușor Vătuiu, Adrian Ciutureanu, Marian M., Claudiu Dumitru și Mădălin Fira Iancu. Delegat: Mădălin Fira Iancu
Motru: Cătălin Napu (portar) – Gheorghe Stoenac, Ionuț Gruia, Cosmin Pleșu, Nicușor Vasiluță, Florin Pampu, Sebastian Iacob, Sebastian Cojocaru, Daniel Manea, Cătălin Dudău, Sorin Resmeriță și Constantin Stanca. Delegat: Cosmin Pleșu
Arbitri: David Alberti și Cătălin Tudor